aktualizováno: 20.12.2020 18:19:05 

FAJN MASÁŽE PRO ZDRAVÍ‚ RELAX I POHODU

Manuální lymfodrenáž: 

Je jemná hmatová technika, která pomáhá rozproudit mízní systém, podporuje tok lymfy, což vede k odstraňování škodlivin z těla, zlepšuje celulitidu a kondici pokožky celého těla (vhodné na akné a lupénku, rychlejší hojení jizev, při hubnutí zpevňuje povislou kůži). Lymfa  nemá svojí vlastní pumpu, proto ji rozpohybuje pouze tělesný pohyb – svalový korzet, správné dýchání nebo masáž.

Lymfatická drenáž je vhodná pro ošetření unavených končetin. Používá se k ošetření otoků (zvrtknutí kotníku, naraženiny)​, jako prevence proti nádorovým onemocněním a migrénám. Zvyšuje imunitu (vhodná před operacemi).   Po sportovní aktivitě lépe odvádí z těla toxické látky (kyselinu mléčnou).
Z tělesných tkání  lymfatický systém odstraňuje nečistoty a odpadní látky, proto je vhodné provést ji na jaře a na podzim. 
Masáž je bezbolestná a  velice příjemná.

Lymfatický systém je tvořen sítí jemných cév, které zprostředkovávají spojení mezi tepnami a žílami krevního oběhu. Z vlásečnic (tenkých cévek) na konci tepen je filtrována do tkání tekutina - míza neboli lymfa - která obsahuje živiny, obranné látky a minerály, nutné pro fungování všech orgánů našeho těla. 

Kontraindikace: Neprovádím při nádorovém onemocnění, akutním bakteriálním nebo viróvém onemocnění, při výskytu  hnisavých ran. Při žilní nedostatečnosti, onemocnění ledvin, jater, srdce a zvýšenné činnosti štítné žlázy.     Při těhotenství a vysokém krevním tlaku.


"KDO SE NESTARÁ O SVOJI LYMFU, TEN ZANEDBÁVÁ SVÉ ZDRAVÍ":

Tok naší lymfy se s přibývajícím věkem stává pohodovější, zkuste ji rozproudit, budete se cítit lépe a omládnete...

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2535723


Konkrétní nabídka namuální lymfodrenáže (ML) pro zlepšení kondice celého těla a pokožky:

Nejvhodnější délka této specifické jemné masáže, během které se nejprve zprůchodní - "otevřou" centrální lymfatické cesty, je 60 minut. Delší jak hodinová ML nemá z hlediska zdravotní efektivnosti žádný smysl. Klient se může po první aplikaci cítit unavený nebo může být naopak přehnaně fyzicky aktivní. (Záleží na zdravotní kondici organismu, případně jeho míry zanesení toxiny.) Po 5. ML se tato disharmonie upravuje. Jediná masáž je fajn, ale ze zdravotního hlediska nemá smysl. Doporučuji celotělovou ML v několika hodinových programech, rozvženou do blízkého období.

                                                                              volnění:   a) krku a nohou (zepředu a zezadu)
                                                                           
b) krku  a rukou
                                                                           
c) krku, zad, hýždí
Při samotné masáži může klient pociťovat sucho v ústech (před ML by se měl napít vody), chlad, bolest hlavy, častější močení..

                                              Po absolvování ML by se měly dodržovat určité zásady:
- hodně pít, především vodu bez bublinek, (ty rozhodí hormonální hladinu organismu, zadržování vody v organismu), čaje
- rozhodně nepít alkohol
- dodržovat přiměřenou pohybovou aktivitu (jóga, chůze, skoky na trampolíně, pilates, saunování, dechová cvičení...)
- při pohybové aktivitě jsou vhodné různé kompresivní návleky, které mám mj. také v nabídce v sekci Solucel