aktualizováno: 20.12.2020 18:19:05 

FAJN MASÁŽE PRO ZDRAVÍ‚ RELAX I POHODU

Dornova metoda a Breussova masáž: 

Dornova metoda je rychlý a účinný způsob pomoci při bolestech zad a kloubů. Jedná se o jednoduchý systém cviků,            kterými si člověk dokáže pomoci i sám. Tato jemná a bezpečná metoda je obzvláště účinná jako prevence bolesti kyčlí, kolen, kotníků a ramen, kde se jednoduchým cvičením tyto klouby vrací do původní polohy. Dále se tato metoda používá k uvolňování svalů podél páteře, jehož výsledkem je vracení obratlů do správné polohy. Má dobré výsledky u skoliotického držení těla, posunech obratlů, což bývá často příčinou výhřezu ploténky.

Před touto technikou je velice důležité znát zdravotní stav (odhalit případné kontraindikace) klienta a zjistit příčiny jeho špatného držení těla, seznámit se s jeho návyky, které mu způsobují potíže.

Tato metoda vychází z poznání, že dýchání je důležité k uvolnění svalstva a pomáhá k rovnovážnému stavu organismu        (viz sekce Nordic walking a dechová cvičení). V dnešní uspěchané době má na správné dýchání vliv hlavně nepřiměřený stres, který vede ke špatným návykům při dýchání, které mají vliv na nesprávné držení těla.
Aby byla Dornova metoda opravdu účinná je potřeba odstranit příčiny problémů, negativní návyky a doporučit pravidelné cvičení.

Součástí této metody je Breussova masáž, která je velice jemná a uklidňující:
Působí na nervový systém a pohybový aparát, především páteř, a proto se s výhodou používá při bolestech zad,                         regeneruje a vyživuje meziobratlové ploténky a tím ulevuje od bolesti. Při této masáži se automaticky ošetřují akupresurní body, které jsou vyústěním spojnic orgánů a jsou uloženy podél páteře na meridiánu močového měchýře. Aktivováním těchto bodů dochází často i k vyřešení různých psychických blokád. Ploténka je porézní houba, která je z 80% složena z vody. K dobré funkci potřebuje nejen vodu (dodržování pitného režimu), dostatečný odpočinek, ale také výživu (masáž třezalkovým olejem).                 Ploténky se regenerují v noci, proto je dobré se před spaním protáhnout, aby byla páteř uvolněná.

Upozornění!: Třezalkový olej je citlivý na světlo, proto po masáži není vhodný pobyt na slunci, ani v soláriu.