aktualizováno: 02.06.2024 18:31:21 

FAJN MASÁŽE PRO ZDRAVÍ‚ RELAX I POHODU

Anticelulitiová masáž:

Jedná se o masáž, která je zaměřená na problematické partie těla postižené celulitidou, zejména stehen a hýždí. Celulitida souvisí s nedostatečnou činností lymfatického systému. Nesprávnou životosprávou je tělo zanášeno toxiny a nestrávenými metabolity, které lymfatický systém není schopen vyloučit. Důsledkem jsou změny podkožního tukového vaziva.

Anticelulitidová masáž je speciální masážní sestava spojená s hlubokými a jemnými hmaty, kdy hluboké hmaty rozrušují tukovou tkáň a stimulují svaly a jemné hmaty vyhlazují pokožku a podkoží a napomáhají funkci lymfatického systému.

Vyznačuje se specifickými pravidly. Je intenzivní, rychlá, prováděná s nepatrným množstvím speciálního anticelulitidního oleje tak, aby pokožka „drhla“ a tím se co nejvíce zahřívala. Je vhodné ji provádět jako kúru – 10 aplikací a opakovat minimálně dvakrát do týdne.

Délka procedury je 45 – 60 minut.

Neprovádí se v případě klasických i závažných onemocnění, při výskytu křečových žil, v těhotenství, ale i v případě, kdy klientka cití nepřiměřenou bolest. Je na zváženou doporučit odborné vyšetření či lymfodrenáž

Masér sice během masáže „cvičí“ za klientku, ale i klientka by však měla po masáži, ale i následně preventivně dodržovat všeobecně známé anticelulitidní zásady tak, aby efekt procedury byl co největší:

        - pití dostatečného množství vody, která odplavuje nečistoty z těla
       
- bohatá strava na ovoce a zeleninu, obsahují antioxidanty, které příznivě působí na  odvádění toxinů z těla
       
- strava bohatá na omega -3 mastné kyseliny
       
- pohyb, který podporuje odvádění zplodin metabolizmu, tj. zpevňující cviky lýtkových svalů a posilování svalů pánevního dna
       
- domácí automasáže speciálními žínkami

Ozónový zábal – zvýší účinek masáže
V závěru masáže se do masírovaných partií vetře aktivní ozón a provede se těsný zábal do folie. Během 15 minut ozón krásně vnikne do tukových buněk přes masáží otevřené póry. Tukové buňky během zábalu pracují a pokožka se stává krásně vyživenou – hladkou. Hebkost vydrží několik dní.
Aktivní ozón je antibakteriální, dezinfekční, hubí plísně, obnovuje a vyživuje tkáně. Je vhodný i na ekzemy.